Google Play'den Güncellemelere Sınır!

VoiceSearchgoogle

Google Play mevcut uygulamaların kendilerini otomatik olarak güncellemesine artık izin vermiyor. Kullanım şartlarını daha da güçlü hale getirerek Google Play’de yayınlanmış olsa bile uygulamaların otomatik olarak kendini güncellemesini engelledi.

Facebook’un da içinde yer aldığı çeşitli uygulamaların güncelleme işlemlerini Google Play üzerinden yapmak yerine APK dosyalarını kendilerinin indirip yüklemesi şirketi harekete geçirdi. Şirket kullanım şartlarına Google Play’den indirilen bir uygulamanın APK dosyasının ikili kodunu alıp başka uygulamalarda güncellemesi. Google Play bu şartlarını ‘tehlikeli ürünler’ bölümüne ekledi.

Facebook ise durum ile ilgili olarak yaptığı açıklamada bu işlemin sadece Android işletim sistemlerinde ‘Google Play dışındaki kaynaklar’ seçeneğini etkin hale getiren kullanıcıların gerçekleştirebildiğini belirtti.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.