Google Now Artık Bilgisayarlarınızda

VoiceSearchgoogle

Android cep telefonları için geliştirilen Google Now sahip olduğunuz telefon hakkında ihtiyacınız olabilcek şeyleri karşınıza sunmak için geliştirilmiş olan bir teknoloji olara karşımıza çıktı. Google yaptığı bir çalışma ile henüz Android cepler için olan bu teknolojiyi masaüstü bilgisayarlar başta olmak üzere birçok akıllı cihaz için de kullanıma sunmayı planladıklarını söyledi.

Uzun bir süredir konuşulan Google Now’un masaüstü bilgisayarlara geleceği iddiaları firma tarafından doğrulandı. Önümüzdeki günlerde Google’a gelmesi beklenen özellik sayesinde kullanıcılar uçuşlar, rezervasyonlar gibi birçok konuda bilgi alabilecekler.

Şu an için uygulamanın en büyük eksiği ise sadece dil seçeneği olarak kullanıcılara Amerikan İngilizcesini sunuyor olması ancak firma yetkilileri yaptıkları açıklamada yakın bir zamanda yeni dil seçeneklerinin de ekleneceğini belirttiler.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.