Google Glass, Tüketicisine Kavuştu!

VoiceSearchgoogle

Google’ın daha piyasaya çıkmadan çok konuşulan giyilebilir ürünü Glass’ın çok yakında geleceği konuşuluyordu. Fakat bu durumun geniş hayran kitlesi için iyi bir haber olmadığı anlaşıldı. Google Glass’ın tanıtımı 2012 yılında yapılmıştı ve o zamandan beri de merakla uyandırıyordu. Son olarak Google Glass’ın, sınırlı sayıda ve yalnızca bir günlüğüne satışa sunulacağı duyurulmuştu. Dün satışa sunulan Google Glass, sadece 12 saat gibi bir süre içinde tükendi!

Sınırlı sayıda üretilen Google Glass’ın elektronik satış ile yalnızca saniyeler içinde tükenmesi zaten beklenen bir durumdu. Bu büyük ilgiye rağmen Google’ın bu ürün için biçtiği maddi değerin, hâlâ yüksek bir fiyat olduğu ifade ediliyor. Fakat satışa sunulmasını pusuda bekleyen, Google Glass meraklıları 1.500 doları hiç düşünmeden gözden çıkarttı.

Sınırlı sayıda piyasaya sürülen Explorer modeli şu an için hâlihazırda deneme sürecinde bulunuyor. Explorer, tamamlanmış son model olmadığı için 1.500 dolarlık fiyat ile normalin üzerinde bir seyir gösterdi. Bu fiyatı ödemek istemeyen fakat ürüne de sahip olmayı arzulayan kişiler tercihini son sürümü beklemekten yana kullandı.

Google’ın bu proje için değerlendirmeye aldığı fikirlerden birinin ise farklı çerçeve seçenekleri olduğu biliniyor. Zira Google’ın bu gözlükleri markalı çerçeveler ile sunmayı hedeflediği yönünde duyumlar mevcut. Beklenenin üzerinde bir ilgi gören ürün kısa sürede tükense de kaç adet sattığına dair netleşmiş bir bilgi şu an için hiçbir mecraada dillendirilmedi. Google, satış adetini şimdilik gizli tutuyor. Tarihi kesinleşmemekle birlikte, Glass’ın ilerleyen haftalarda tekrar görücüye çıkcağı biliniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta