Google Glass ABD’de Satışta!

VoiceSearchgoogle

Teknoloji devi Google, uzun süredir beklenen bir ürününü satışa çıkardı! Daha önce Nisan ayında yalnızca 1 gün için satışa açılan gözlük, pek yankı uyandırmadan satışa çıkarıldı. Teknoloji meraklıları bu gözlüğü 2012 yılından bu yana bekliyordu. Satışa çıkmasına rağmen amerika dışında ikamet edenlerin bir süre daha beklemesi gerekiyor. Zira Google Glass, yalnızca ABD’de ikamet edenlerin alımına sunuldu. Satışa çıkarıldığı fiyat ise 1.500 dolar olarak belirlenmiş bulunuyor. Gelen duyumlara göre Google Glass, bu fiyattan stoklar tükenene kadar satışta olacak.

Google Glass, satışa sunulmasına rağmen, bu tam anlamıyla bir lansman değil. Geliştirilmesi henüz tamamlanmamasına rağmen satışa sunulan gözlük Explorer adlı bir test programı dahilinde çalışıyor. Bir olasıığa göre Google Glass’ın lansmanı hiçbir zaman yapılmayabilir de. Zira ihtimaller arasında Google Glass’ın rafa kaldırılması da bulunuyor.

Daha önce Explorer programı ile Glass ürününü kullanabilmek için 1.500 dolarlık ücreti karşılamak yetmiyordu. Önceki uygulamaya göre, Google’dan veya bu programda bulunan bir kullanıcıdan davet almak ön koşuldu. Google’ın önceki uygulamadan neden vazgeçtiği ve ürünün sessiz sedasız satışa sunulmasındaki zamanlama şu an için bilinmiyor. Tahminlere göre ürünü satışa sunan Google, nabız yoklama peşinde. Teknoloji devi, ürünün talep görüp görmeyeceğini ölçmek için bu adımı atmış olabilir.

Google Glass 2012’den beri ülkemizde de merak uyandırıyor. Ürünü ABD dışından satın almak isteyen teknoloji meraklılarının, Amerika’daki tanıdıkları üzerinden bir alım gerçekleştirmesi tahmin ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta