Google+, Gerçek Ad Mecburiyetini Kaldırdı!

VoiceSearchgoogle

Teknoloji devi Google’ın sosyal ağı Google+, kullanıcılarına şimdiye kadar tanımadığı bazı özellikleri açtı. Google+’nın üzerinde ısrarla durduğu bir özellik, son olarak kullanıcıların taleplerini karşılar hale geldi.

Pek çok kişinin, çok sıklıkla ziyaret etmese de bir Google+ üyeliği bulunuyor. Hedeflenen başarıyı yakalayamayan sosyal ağ, dolaylı olarak geniş çapta bir aktif kitleye de sahip değil. Belki de bu durumdan ötürü Google, sosyal ağında bir yeniliğe gitti. Söz konusu yeniliği kullanıcılar uzun bir süredir bekliyordu. Buna göre Google’ın sosyal ağı Google+’da artık arzu edilen isim kullanılabilecek.
Google’ın bu son adımının, haliyle kullanıcılara da yaramış olduğu gözlemlenebiliyor. Kullanıcılar bu son değikilkik sayesinde artık kimliklerini belli etmek zorunda değil. Bunu açığa çıkarmadan paylaşım yapma şansı devam ediyor.

Şirketin bu son adımı sayesinde kullanıcıların isim kısıtlamasından kurtulması büyük bir sevinçle karşılandı. Google+da daha önce de sayfa sahipleri isim kısıtlamalarından kurtulmuştu. Bu son adım ile kullanıcıların kısıtlamaları da ortadan kalkarken takma isimlere de imkn tanınır hale gelindi.

Google+ yaklaşık üç senedir sosyal hayatımızda yer ediniyor. Bu süreç kapsamında sosyal ağ, gerçek insanlardan oluşan bir topluluk oluşturmayı hedefliyordu. Üyelere gerçek ad ve soyad kullanma şartı getirilmesinin temel nedeni de bu hedef olarak gösteriliyodu. Şu günlerde Google+ isminin nasıl değiştirileceği araştırılıyor. Kullanıcılar farklı platformlarda isim değişikliğine gitmeyi şu sıralar büyük ölçüde merak ediyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta