Google Drive, Depolama Alanı Fiyatlarını Aşağı Çekti!

VoiceSearchgoogle

Google’ın milyonlar tarafıondan tercih edilen bulut depolama hizmeti Google Drive, ücretlerde büyük bir indirime gitti. Veri saklama ve ortak çalışma alanı özelliklerine sahip Google Drive, 15GB’a kadar ücretsiz bir hizmet sunuyor. Bu hizmet, Google Dokümanlar altyapısını kullanması ve yüksek mobil bütünleşmesi ile de dikkat çekiyor.

Google, aylık ödeme yaparak kullanabileceğiniz depolama alanlarının fiyatını büyük bir oranda düşürdü. Şu an 100 GB’lık bir alana sahip olmak için ayda 1,99 dolar ödemeniz gerekiyor. Önceki fiyatlandırmaya göre ise bu rakan 4,99 dolardı. 1 TB’lık büyük sayılabilecek bir alan önceden 49,99 dolar iken, şimdi ise yalnızca 9,99 dolar ödemek yeterli. Yeni ücretlendirmeden sonra, 10 TB’lık çok geniş bir alana sahip olmanın bedeli ise sadece 99 dolar olarak fiyatlandırılmış. Google’ın depolama alanlarının fiyatlarını düşürmekteki temel amacının ise daha çok dikkat çekme isteği olduğu düşünülüyor.

Bulut depolama hizmetlerinde Google’ın en büyük rakipleri olan Dropbox, Microsoft OneDrive ve Apple’ın fiyatları ise Google Drive’ın bu yeni fiyat tablosunun çok üzerinde seyir gösteriyor. Örneğin olarak Dropbox, 100 GB için 9,99 dolar, OneDrive 50 GB için 25 dolar, Apple ise 50 GB karşılığında 100 dolar talep ediyor.

Fiyatlarında indirim görülen Google Drive, hatırlanacağı gibi sadece bir bulut depolama hizmeti değil. 10 GB kotası ile dosya kaydetmeye imkan tanıyor, Gmail e-posta eklerini Drive’a kaydediyor ve Google+ Fotograflarda yedekleme yapılabiliyor. Google Drive’ın, düzenlenen yeni fiyatlar ile hedeflenen ilgiyi yakalaması bekleniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta