Google Chrome Tarayıcı, Windows'ta 64-bit oldu!

VoiceSearchgoogle

Google Chrome, yeni çıkan 64 bit sürümü ile daha üstün performans sunuyor. Daha çok bit’in getirdiği yenilikler arasında yüksek kapasite ve yüksek performans yer alıyor. Google, Chrome üzerindeki geliştirmelerine devam ediyor. Bunun son halkası olarak 64-bit sunuluyor.

Chrome, bu son değişikliğiyle ilgili bir duyuruda bulundu. Duyuru, Chrome ile ilgili bilgilerin ilk ağızdan verildiği Chrome Blog’undan yapıldı. Duyuruya göre arama motoru ve teknoloji devi Google, Chrome web tarayıcısının Windows 7 ve Windows 8'e özel 64-bit sürümlerini kullanıcıların indirmesine açtı. Google’a göre bu yeni 64 bit’lik tarayıcı, daha hızlı ve daha güvenilir bir gezinti deneyimi sunuyor. Ayrıca bu son ve yeni sürüm, ski tarayıcının üzerine kuruluyor.

Yeni sürümün 64-bit işlemcilerin olumlu yönlerinden faydalandığı öncelikli olarak fark edilebiliyor. Bunun yanı sıra yeni tarayıcının, mimarinin avantajlarını da kullandığı ifade edilmekte. Google’ın iddiasına göre hızlı ve güvenli olmasıyla öne çıkan yeni sürüm, genel performansta yüzde 25 civarında bir geliştirme sunmakta. Yeni Chrome’un Windows 8 üzerinden kullanıldığında, High Entropy ASLR sayesinde açıklara karşı kullanıcı güvenliğini koruduğu ifade edilen bir diğer husus olarak karşımıza çıkıyor.

Google Chrome 64-bit’lik sürümü ile 34-bit sürüme nazaran daha az donma ve kilitlenme gösteriyor. Bu da web içeriği işlemleri sırasında daha iyi bir performans demek oluyor. 64-bit Google Chrome, şu an için yalnızca Chrome Canary ya da Dev üzerinden indirilebiliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta