Google Camera ve Gmail Yenilendi!

VoiceSearchgoogle

Google, hizmetlerini güncellemeye devam ediyor. Teknoloji devi son olarak Android’in popüler uygulaması Gmail ve kamera uygulamasında bir güncellemeye gitti. Kamera uygulaması ve Gmail’i bir takım yenilikler bekliyor.

Güncelleme sonrasında Google Drive ek dosyaları artık direkt olarak eklenebiliyor. E-postalarınızı görüntüleme yetkisi olmayan kullanıcılar için yetkileri gönderme işleminden önce değiştirebiliyorsunuz. Gmail yeni sürümü ile daha iyi bir hizmet sunmayı hedefliyor. Güncelleme ile birlikte Gmaik, kişilerin ismini yazarken daha iyi öneriler sunuyor. Yeni sürümde önceki sürümün aksine ilk karakteri yazar yazmaz isabetli öneriler yapılmakta.

Bir diğer güncelleme ise Google Camera ile ilgili. Google, Andorid Wear için geliştirdiği bu uygulama ile kamera deneyimleri sunuyor. Google Camera uygulamasına gelen güncellemeler arasında Panorama işlevi de nasibini almış. Panorama işlevi, değişen arayüzüyle kullanıcıların beğenisini toplamayı hedefliyor.

Android Wear satlerle uyumlu çalışan kamera uygulaması, daha iyi görüntüler yakalamanız için geliştirildi. Herhangi bir Android Wear’a sahip olan kullanıcılar, kamera uygulamasını açarak uzaktan yakalama kartıyla karşılaşabilirler. Söz konusu kamera uygulamasının cep telefonu ya da tablette çalışma olanağına sahip olduğunu hatırlatmakta yarar var. Uzaktan yakalama işlevi ile daha iyi fotoğraflar yakalamanız mümkün. Yenilenen Google Camera, selfie için de yerinde bir seçenek olabilir. Google Camera sayesinde daha doğal görünümlü selfieler çekmek çok kolay! Üzerinde güncellemeye gidilen Google Camera ve Gmail, kullanıcılara daha iyi bir hizmet sunmayı hedefliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta