Gear Fit Çıkmadan Önce Tekrar Güncellendi!

VoiceSearchgoogle

Yakın bir tarihte piyasaya sunulacak olan Galaxy Gear Fit için son olarak bir güncelleme çalışması başlatıldı. Bu güncelleme ile akıllı bilekliğin en çok eleştiri alan yönünde düzeltmeye gidiliyor. Bu bilelkliğin ekranının, tanıtımlardan bu yana yatay bir görüntü sunduğu biliniyordu. Tüketiciler ise kol saatlerinden alışık oldukları dikey görüntüyü arzu etmekte.

Gear Fit’in ekranına bakmak için bu güncellemeden önce yatay görüntü nedeniyle kolun düz olarak tutulması gerekiyordu. Fakat artık kullanıcılar, dikey ekran seçeneği ile bu bilekliği, aynı bir saat gibi kullanabilecek. Bu sayede tüketicilerin en çok takıldığı konu da çözüme ulaşmış oldu.

Bu güncelleme sadece dikey ekran kullanım seçeneğini içermiyor. Bu öne çıkan özelliğin dışında henüz satışa çıkmamış Gear Fit için bir takım başka yenilikler de bulunmakta. Yeni yazılım; daha gelişmiş özellikler, farklı ekran tasarımları ve pek çok aktivite bilekliğinde es geçilmeyen uyku takip özelliğini de beraberinde getiriyor.

Tüm bunların dışında güncelleme ile bu akıllı bilekliğin S Health adlı uygulamasında gözlemlenen ufak bağlantı probleminin de giderildiği ifade edilmekte. Henüz satışa sunulmamış bir cihaz üzerine oldukça özen gösteren Samsung, bu son güncellemede de başarılı oldu. Cihazın daha çok işlev sunmasını sağlayan bu güncelleme, tüketici cehpesinde de olumlu etkiler uyandırdı. Örneğin, cihazın ana ekran görüntüsünün değiştirilebilmeye imkan tanıması, memnuniyet yaratan bir husus. Yenilikte öncü firma Samsung, son güncelleme ile Gear Fit’e hiç olmadığı kadar kişiselleştirebilme yeteneği kazandırmış bulunuyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta