Galaxy S4 İşlevlerini Düğer Android'lere Sunuyor!

VoiceSearchgoogle

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S4 hız testlerinde elde ettiği yüksek skorlar ile rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor ancak ortaya atılan bir iddia Samsung’un hız testlerinde rakiplerinin önüne geçmek için hileye başvurduğunu söylüyor.

Her ne kadar hız testlerinde ortaya çıkan sonuçlar gerçek kullanımdaki değerleri yansıtmasa da AnandTech’in iddiasına göre Samsung Exynos sürümü hız testlerinde GPU ve CPU’yu daha yüksek çalıştırıyor. Sitenin haberine göre BenchmarkBooster adındaki bir kod ile Samsung’un normalde 500MHz’te çalışan çekirdekleri test sırasında 1.2GHz’e, 480MHz’te çalışan CPU’su ise 533MHz’e çıkıyor.

Firma yetkilileri Galaxy S4 hakkında yaptıkları açıklamada grafik işlemcisinin en yüksek 53MHz’e çıktığını ancak aşırı yüklenmeye neden olabilecek durumlarda otomatik olarak 480MHz’e indirildiğini, galeri, kamera gibi tam ekran uygulamalarının ise GPU’yu 533MHz’te kullandığını söyledi.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.