Galaxy Alpha, Test Sonuçlarıyla Şaşkınlık Yarattı!

VoiceSearchgoogle

Samsung’un yeni telefonu Galaxy Alpha, adından söz ettirmeye devam ediyor. Akıllı telefon, henüz daha yeni tanıtılmışken kullanıcıların ilgisini bir kez daha toplamayı başardı.

Galaxy Alpha, internete sızan hız testi sonuçları ile herkes gibi sizi de şaşırtabilir. Bu testlerin sonuçlarına göre Galaxy Alpha, piyasadaki en hızlı telefonlardan biri olmaya aday gösteriliyor. Akıllı telefonun işlem gücü, mevcut rakiplerine gözdağı vermeye yetti. Öyle ki henüz piyasada bu işlem gücüyle yarışacak bir cihazın bulunmadığı ifade ediliyor.

Hız testleri ile ilgili sızıntıların kaynaklarından biri de GSM Arena. Bu kaynağa göre söz konusu cihaz, Antutu hız testinde rakiplerine fark atmış bulunuyor. Testte kıyaslanan rakipler ise Galaxy S5 ve HTC One M8 olarak sıralanıyor. Samsung ve HTC’nin şu anki amiral gemilerini geride bırakan cihaz, 38248 puanla her iki telefonu da hız bakımından geçmiş bulunuyor.

Hızıyla baş döndüren cihaz Galaxy Alpha’nın görünüm itibaiyle Galaxy S5’e çok benzediği ifade ediliyor. Alınan duyumlara göre Galaxy Alpha, metal bir çerçeve ve plastik bir arka kapak ile çıkış yapacak. Cihazın önde gelen özellikleri arasında 12 megapiksellik bir kamera da yer alıyor. Kalp ritim sensörü ve parmak izi tarama teknolojisine sahip cihaz, AMOLED ekran ile gelecek. Bu ekranın 4.7 inç'lik 1280x720 çözünürlükte olacağı ifade edilen bir başka husus olarak dikkat çekiyor. Henüz ortaya çıkmayan iPhone 6 ile aynı boyutta olacak olan telefon, Galaxy 5’e özel işlevleri de bünyesinde bulunduruyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta