Foursquare Check-in'leri Artık Swarm'da!

VoiceSearchgoogle

Bir süredir sosyal ağ web sitesi Foursquare’ın iki ayrı uygulamaya bölüneceği konuşuluyordu. Bu değişimi yavaş yavaş hayata geçirmeye başlayan Foursquare, ilk adımını attı. Bugünlerde App Store ve Google Play Store platformlarından Foursquare’nin bir uzantısı olan Swarm adlı uygulamaya erişim sağlanabiliyor.

Foursquare kullanıcılarını şaşırtacak bir yenilik geliyor. Yeni yapılanma ile birlikte check-in uygulaması Foursquare üzerinden kaldırılacak. Fakat bu, check-in işlemine hepten veda ettiğimiz anlamına gelmiyor. Bundan böyle check-in’ler Swarm adlı uygulama aracılığıyla yapılacak. Şu an için check-in özelliği henüz Foursquare’dan kaldırılmış değil ve de yeni uygulamaya geçiş süresince kullanımda kalacağı ifade ediliyor.

Yeni uygulama indirildikten sonra Foursquare’daki hesap ve arkadaş bilgileriniz direkt Swarm’a aktarılıyor. Böylelikle arkadaşlarınızı eklemeye en baştan başlamanız ya da kazandığınız rozetleri elden çıkarmanız gerekmiyor.
Swarm uygulaması ile yer bildirim uygulamasına bir takım yeni özellikler geliyor. Semt paylaşım özelliği sayesinde Swarm üzerinden check in yapılmasa bile, bulunulan semt otomatik olarak gösterilebiliyor. Bununla birlikte semt paylaşım özelliği, arzu edilmesi halinde devre dışı bırakılabiliyor. Fakat özelliğin açık olduğu zamanlarda, çevredeki arkadaşların bulunduğu ortamın yakınlık mesafesi öğrenilebiliyor.

Bundan böyle, şimdilik on adet bulunan etiketler sayesinde kullanıcılar, chechk-in’lerinde ruh hallerini yansıtma imkânı bulabilecekler. Bir süredir ifade edilen köklü değişiklikler Foursquare’a henüz gelmiş değil. Yapılan açıklamalara göre, baştan aşağı bir değişimi gözlemlemek için önümüzdeki yaz sezonunu beklememiz gerekiyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta