Flickr’a Facebook ve Google Hesaplarıyla Giriş Yapılamayacak!

VoiceSearchgoogle

Sosyal medya bulunduğumuz dönemde hepimizin günlük hayatının bir paçası haline geldi. Üstelik tüm dünya ile bağlantı kurmamızı da sağlıyor. Google ve Yahoo gibi internet devleri pek çok sosyal ağa da sahip. Fakat bu şirketlerin kıyasıya rekabeti, bu sosyal ağların da arasının açılmasına sebep oluyor. Son olarak Yahoo, Google ve Facebook ile olan bazı bağları kopardı…

Geçtiğimiz günlerde, Yahoo ve Google’ın amansız mücadelesinin bir göstergesi olarak Yahoo’dan yeni açıklamalar geldi. Bir Yahoo hizmeti olan ve büyük bir kullanıcı kitlesi bulunan Flickr, 30 Haziran tarihi itibarıyla Facebook ve Google hesapları üzerinden girişi kabul etmeyecek. İlk olarak 2014’ün başında Yahoo tarafından dile getirilen söz konusu engellemeye dair kesin ve net bir tarih verilmemişti. Gelinen noktada bundan sonra Flickr hesabını kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar, kesinkez bir Yahoo hesabı açmak zorunda kalacaklar.

Bu gelişmelerin gölgesinde kullanıcıların bir konuda çekincesi bulunuyor. Kullanıcılar, doğal olarak eski bilgilerini kaybetmekten korkuyorlar. Fakat Yahoo, bunun için geçerli olacak bir çözüm üretmiş. Yeni açılacak olan Yahoo hesabı, eski hesabın üzerine kurulacak ve tüm bilgiler korunacak. Yahoo, kullnıcılara bu konuda garanti veriyor.

Yahoo’nun bu adımı, pek çok çevre tarafından rakip şirketlere karşı yapılmış bir girişim olarak görülse de Yahoo’dan kouyla ilgili olarak farklı bir açıklama geldi. Yapılan resmi açıklamaya göre Yahoo’nun bu adımı atmasındaki temel sebep, kullanıcıların daha etkin ve yakından takip edilebilmesi, buna göre yeni güncellemeler oluşturulması ve bu şekilde Flickr’ın daha etkin hale getirilmesi olarak gösteriliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta