Flappy Bird, Şimdi de Apple II'de!

VoiceSearchgoogle

Flappy Bird adlı oyun, uygulama mağazalarından kaldırılmasıyla birlikte adından daha sık söz ettirmeye başlamıştı. Oyun, esasen mobil uygulama mağazalarına girmesinden kısa bir süre sonra büyük bir popülarite yakalamıştı. Kısa sürede birincilik sırasına yükselen oyun, belirsiz bir şekilde geri çekilmişti.

Oyunun yayın macerası kısaca bu şekilde ifade ediliyor. Flappy Bird ile ilgili haberler şu dönemde biraz daha azalsa da onun meraklıları oyunu hala takip etmeye devam ediyor. Flappy Bird meraklıları, yeni bir müjdeyle karşı karşıya! Bu zorlu ve bir o kadar da sinir bozucu oyun, artık Apple II’de oynanabiliyor. Bu eski bilgisayara sahip olan kullanıcılar Flappy Bird heyecanına kaldıkları yerden devam edebilirler.

Oyun bu ortama Dagen Brock tarafından taşındı. Flappy Bird’in Apple II’ye uyarlanmış hali ile ilgili şu günlerde bir de video yayınlandı. Flappy Bird’ün Apple II için uyarlanan sürümü doğal olarak bir takım farklılıklar da içeriyor. Bu farklılıklar arasında ilk olarak görsellikteki farklılık dikkat çekiyor. Apple II, bilinen Flappy Bird’ün aksine daha pikselli bir görüntü sunuyor. Bir başka değişiklik ise oyunun komuta edilmesiyle ilgili. Orijinal Flappy Bird’de komutlar, bilindiği üzere dokunmatik olarak giriliyordu. Bu sürümde ise oyunu, klavye tuşlarıyla oynamak gerekiyor. Oyunu indirmek isteyenler için şu günlerde bir takım alteratifler de ortaya çıktı. Flappy Bird’ü Brock web sitesinden ya da Github üzerinden indirmeniz mümkün.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta