FIFA 14 Demosu Ücretli Mi Oldu?

VoiceSearchgoogle

EA Games, bugüne kadar ücretsiz olarak sunduğu FIFA 14'ün demosunu 4.99 dolara satmaya başladı. Oyun severleri şaşırtan bu uygulama, “demo”nun manasını da sorgulanmasına yol açtı. Herkesçe bilindiği üzere oyun demoları, herhangi bir oyunu satın almadan önce indirdiğimiz, deneyimlediğimiz ve buna göre oyunu satın alıp almamaya karar verdiğimiz limitli oyun sürümleridir. Fakat EA Games’in attığı son adım, oyun demolarının da ücrete tabi olabileceğini gösterdi.

Xbox One kullanıcılarının rapor ettiğine göre bu ücretlendirme yalnızca FIFA 14’ü de kapsamıyor. Bu oyunun yanı sıra EA Games’in bir diğer oyunu EA Sports UFC’nin demosunun da ücretlendirildiği ortaya çıktı. Kısa süre önce ise her iki oyunun demosu da tamamen ücretsiz olarak indirilebiliyordu.

EA’dan gelen son açıklamalar ise bu ücretlendirmenin bir sistem hatası olduğunu ortaya çıkardı. Konu ile ilgili vakit kaybetmeden açıklama yapan şirket, durumun düzeltilerek demoların tekrar ücretsiz yapıldığını duyurdu.
Şirketten gelen bu açıklamalara rağmen Amerika, Avustralya ve Birleşik Krallık’tan; oyunun demosunun ücretli hale getirildiğine yönelik ardı ardınca haberler çıkmakta. Yapılan açıklamaya rağmen atılan bu manşetler karşısında şirketin Avustralya temsilcisi de suskunluğunu bozdu. Temsilci, bir internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada; durumun sistem hatası olduğunu ve yalnızca Xbox Live'ı etkilediğini tekrarladı.

Dünya çapında geniş bir kitle tarafından oynanan bu oyunun, böylesine basit bir teknik soruna düşmesinin, oyun severleri ziyadesiyle rahatsız ettiği ifade ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta