Far Cry 4’ün Konusu Sızdırıldı!

VoiceSearchgoogle

Ubisoft’tan alışıldığı üzere yeni bir sızıntı daha geldi. Şirket çalışanları, bu sefer de Far Cry 4 ile ilgili bir sızıntıya imza attı. Ubisoft’tan her yeni proje öncesi yapılan sızıntılar, oyun severleri artık şaşırtmıyor. Ayrıca farklı çevrelerden, lansmandan önce yapılan bu sızıntıların bir pazarlama taktiği olabileceği yönünde iddialar da geliyor.

Kısa süre önce Far Cry adlı oyunun çıkış tarihi belli olmuştu. Oyunun E3 konferansında tanıtılması bekleniyordu. Konu, fragman ve görsellerin E3 konferansında açığa çıkacağı beklenirken kullanıcılar yine bir sürprizle karşılaştı. Beklenen oyun Far Cry 4’ün konusuyla ilgili ayrıntılar, Ubisoft’un çevrimiçi oyun satın alma ve oynama platformu Uplay’a yanlışlıkla (!) yüklendi. Bu kaza, içeriklerin kaldırılmasıyla çabucak düzeltildi. Fakat kullanıcılar, bilgilerin sayfada bulunduğu kısa süre zarfında, ekran görüntüsünü almayı başardı.

Far Cry 4, konu itibarıyla baş kahraman Ajay Ghale’in, annesinin son isteğini gerçekleştirme çabası üzerine kurulmuş. Oyun, Himalayalar’da bulunan kurmaca bir bölge olan Kyrat’ta, soğuk bir iklimde geçiyor. Kyrat’a giden ana karakter Ghale, kendini bir iç savaşın içinde buluyor. Annesinin son arzusunu gerçekleştirmek uğruna yola çıkan Ghale, Pagan Min adlı diktatöre karşı gerçekleştirilen iç savaşa farkında olmadan tanıklık ediyor ve asıl macera bundan sonra başlıyor.

PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One ve PC için çıkacak olan yeni oyun, 18 Kasım’da Kuzey Amerika, 20 Kasım’da ise Avrupa’da oyun severler ile buluşacak.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta