Facebook'tan Sporseverlere Müjde !

VoiceSearchgoogle

Sosyal medya mecraları, gün geçtikçe hedef kitlelerini genişletmeye yönelik servislerini geliştirmiye devam ediyor. Sosyal medya devi Facebook geçtğimiz günlerde, sporseverleri hedeflediği ve mobil alanda canlı maç takibi yapılabilen Facebook Sports Stadium servisini duyurdu. 

Yapılan açıklamalara göre yaklaşık 650 milyon sporsevere ulaşabilen Facebook, dijital dünyanın en büyük online stadyumu olma niteliğinde. Facebook Sports Stadium uygulaması ile gerçek zamanlı maç skorlarına, istatistiklere, profesyonel kişilerin yorumlarına ve müsabakaların hangi kanaldan izlenebileceğine dair çeşitli bilgilere ulaşmak mümkün olacak.

Şimdilik ABD'de ve iOS kullanıcıları için aktif olan uygulama ilk etapta Amerikan futbolu kapsamında kullanılmaya başlanmış olsa da basketbol, futbol gibi diğer sporlar içinde önümüzdeki haftalarda kullanıma açılacak. Yapılan açıklamaya göre Facebook Sports Stadium uygulamasının önümüzdeki haftalarda diğer ülkelerde ve farklı işletim sistemlerinde de aktif hale geleceği belirtiliyor. 

Facebook'un getirdiği ve hiç süphesiz zaman içerisinde güçlendireceği uygulama, canlı maç takibi güncellemeleri ve bilgileri sunan diğer uygulamalara da rakip olacak gibi gözüküyor. 

Facebook Sports Stadium

Today we’re launching the Facebook Sports Stadium, a dedicated place to experience sports in real-time with your friends and the world. Check out our product announcement here: http://newsroom.fb.com/news/2016/01/facebook-sports-stadium With 650 million sports fans, Facebook is the world’s largest stadium. People already turn to Facebook to celebrate, commiserate, and talk trash with their friends and other fans.Now we’ve built a place devoted to sports so you can get the feeling you’re watching the game with your friends even when you aren’t together.

Posted by Sports on Facebook on Wednesday, January 20, 2016

HAKKINDA Yiğit