Facebook’tan Beğen Butonuna Alternatif: Facebook Reactions

VoiceSearchgoogle

Facebook’un geçtiğimiz Ekim ayında duyurduğu Facebook Reactions eklentisi önümüzdeki birkaç ay içerisinde tüm kullanıcılar için aktif olacak. Facebook, Facebook Reactions eklentisini duyurmadan önce dislike butonunu gündeme getirmiş ve hem kullanıcılar hem de markalar tarafından olumsuz karşılanmıştı. 

Günde 1.6 milyar kullanıcı tarafından 6 milyar defa tıklanan like butonu, Facebook’un en çok bilinen sembolü. Bu butonun yanına altı yeni emoji ekleyen Facebook; kullanıcıların üzüntü, şaşkınlık, kızgınlık, mutluluk gibi duygularını ifade edebilecekleri Facebook Reactions eklentisini ilk olarak İrlanda, İspanya ve Şili’de test etmeye başlamıştı. Facebook’un Sosyal Ağlar, Baş Ürün Sorumlusu Chris Cox, Bloomberg Business’ın bugünkü makalesinde bu test aşamasını gerçekleştirdikleri pazarlarda kullanıcıların Facebook Reactions eklentisini olumlu karşıladıklarını ve başarılı bir şekilde test aşamasını tamamladıklarını belirtti.

Chris Cox, birkaç hafta içerisinde ABD’de kullanıma açılacak eklentinin kısa bir süre sonra ise tüm dünya geneline açmayı hedeflediklerini de belirtti. Like butonunun kullanılabildiği tüm sayfalarda, reklamlarda ve paylaşımlarda kullanılabilecek olan emojilerin, like butonu kadar popüler olması bekleniyor. 

HAKKINDA Yiğit