Facebook Messenger’a Sesli Görüşme Geldi!

VoiceSearchgoogle

Popüler kişisel mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’dan yeni haberler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iOS ve Android versiyonu güncellenen uygulama, kullanıcılara sesli görüşme özelliği sunmaya başladı.

Sesli görüşme özelliğini kullanmak için ayrı bir işlem yapılması gerekmiyor. Fakat bu uygulamayı kullanmak isteyen kişilerin sesli görüşmeyi destekleyen bir cihaza sahip olması gerekiyor. Sesli görüşme yapabilmek için ilk olarak kişi listesinden görüşülmek istenen kişi seçilmeli. Daha sonra seçilen isme tıklayarak görüşme penceresi açılıyor. Bu pencerede var olan ahize ikonuna tıklayarak sesli görüşme başlatılabiliyor. Aradığınız kişi, arama ekranında, yanıtla veya reddet seçeneğiyle birlikte sizin Facebook fotoğrafınızı görebiliyor.

Bu son güncellemenin getirdiği yeniliklerden bir diğeri ise; yazışma içinde bulunan mesaj metninin üçüncü bir kişiye gönderilebilmesi oldu. Bu uygulamanın yalnızca Android sürüme özel olarak sunduğu kazanım ise görüşmelerin kısayollarının ana ekrana eklenebilmesi olmuş.

Bugün için sadece Android ve iOS işletim sistemlerine sahip cihazlar için geliştirilen güncelleme, kısa süre sonra başka işletim sistemleri için de gelebilir. Zira Facebook Messenger, yalnızca Android ya da iOS platformlarına özel bir uygulama değil. Bu yüzden diğer işletim sistemlerine özel güncelleme sürümlerinin de gelmesi yönünde bazı güçlü beklentiler var.

Yalnızca internet bağlantısı gerektiren Facebook Messenger uygulaması, kullanıcılardan ayrıca bir ödeme istemeyen ücretsiz bir uygulama. Son geliştirme ile birlikte, bu uygulamanın kısa zamanda görüntülü görüşmeye de imkân tanıyacağı üzerine söylentiler çıkmaya başladı.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta