Facebook Messenger Artık iPad’de!

VoiceSearchgoogle

Facebook, mobil mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’ı geliştirmeye devam ediyor. Şirket şimdi de Facebook Messenger’ın iPad versiyonunu yayınladı. Şirketin WhatsApp’i satın alması, Facebook Messenger’dan vazgeçildiği yorumlarına yol açmıştı. Fakat atılan son adımlar bunun böyle olmadığını gösteriyor.

Facebook Messenger’ın iPad uygulaması bir takım yeniliklerle geliyor. Bu uygulama sayesinde iPad’inizle vakit geçirirken akıllı telefonunuzdan Facebook Messenger’a girmek zorunda kalmayacaksınız. iPad sürümü ile tek bir cihazdan Facebook Messenger’a erişim artık mümkün.

Facebook Messenger uygulaması, yaklaşık 3 yıl önce yayınlanmıştı. iPad versiyonunun neden bu kadar geciktiği sorusu ise uzun bir süredir dillendiriliyordu. Fakat iPad için geliştirilen sürüm, bu kadar bekletilmeye değer bazı özelliklerle geldi. Bu sürüm, Facebook Messenger’ın iPad ekranına uyarlanmış büyütülmüş bir şekli değil. Söz konusu sürüm, iPad’e özel geliştirmeleri de beraberinde getirdi.

iPhone’un küçük ekranına oranla iPad’ten mesajlaşmak çok daha farklı bir deneyim sunuyor. Bu sürüm, birden fazla pencereden oluşan bir de arayüze sahip. Bu tasarım sayesinde bağlantılar ve konuşmalar aynı anda tek ekranda görüntülenebiliyor. Facebook Messenger, iPad’de telefon görüşmelerine de olanak tanıyor. Sesli arama özelliğinin yanı sıra grup konuşmaları ve stickerlar da öne çıkan bazı özellikler arasında yer alıyor.

Uygulamaya daha eklenmeyen anlık fotoğraf paylaşma ve video kaydetme gibi özellikler de kısa zamanda hizmete açıklacak. Facebook Mesenger iPad uygulaması şu an için Türkiye mağazasında görüntülenmiş değil. Fakat uygulamanın kısa zaman içinde AppStore’daki yerini alması bekleniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta