Facebook Kesenin Ağzını Açtı!

VoiceSearchgoogle

Hatırlanacağı üzere Facebook’un Oculus Rift’i satın alması büyük bir yankı uyandırmıştı. Böyle bir adım pek çok çevreyi şaşırtmıştı. Facebook son attığı adımlarla yine herkesi şaşırtacağa benziyor. Zira şirket, üreteceği Oculus Rift'lerde bug bulan herkese hatrı sayılır bir ödeme yapacak.

Kullandığınız Oculus Rift’te bir bug bulmanız, sizi de küçük bir servet sahibi yapabilir. Alınan duyumlara göre en küçük bug için bile 500 dolar ödeme yapılacak. Küçük bir hata bulsanız bile size yapılacak olan ödeme 500 dolardan başlayacak. Bu ödemelerin belki de en iyi ve dikkat çeken yönü, bulunan bug’ların büyüklüğüne oranla artması. Kısaca daha büyük hatalar için 500 doların üzerinde bir ödeme yapılacak diyebiliriz.

Eğer siz de bu konuya meraklıysanız söz konusu bug’ları bulmak adına şu an için ürünün internet sitesini, yazılım geliştirme setini ve cihazın kodlarını inceleyebilirsiniz. Öte yandan böyle bir ödemeyi yapacağını duyuran Facebook, ürünün donanımı konusunda hiçbir endişesinin de olmadığını ifade ediyor. Belki de yapılacak ödemelerin miktarının yüksekten verilmesi, şirketin ürününe ciddi şekilde güvendiğini gösteriyor. Bu aşamada Facebook’un Oculus Rift için kaynaklarını seferber ettiği herkesçe biliniyor.

Öte yandan bug avcılarının iştahını kabartan bir başka durumla da karşı karşıyayız. Facebook’un üreteceği sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift’te bulunacak herhangi bir bug için yapılan ödemelerde üst limitin olmadığı ifade ediliyor. Para ödemesinde üst limitin olmayışı, hiç şüphesiz bug’lar üzerine uğraşmayı daha cazip hale getirdi.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta