Facebook Bitecek!

VoiceSearchgoogle

Princeton Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma sonucunda bilim adamları kısa bir süre içinde bir virüs gibi yayılan Facebook’un çok kısa bir süre içinde insanlar üzerinde bıraktığı etkisini kaybedeceği ve artık çok da popüler olmayacağını belirtti.

Bilim adamları yaptıkları çalışmada Facebook’un büyüme hızı ile salgın hastalıkların yayılma hızlarını karşılaştırdılar ve tıpkı veba hastalığı gibi bunun yok olmaya başlayacağını açıkladılar. Hatta bilim adamlarını açıklamalarının devamında önümüzde ki üç yıl içinde Facebook kullanıcılarının yüzde 80’lik bir kısmının kullanımı bırakacağını de belirttiler.

Yapılan araştırma sonucunda 2017 yılından sonra Facebook kullanımının büyük oranda azalacağı ve firma için bir çöküşün yaşanacağı şeklinde bir açıklama yapıldı. tabi yapılan bu açıklamalar daha önce MySpace’in izlediği grafikten hareketle yapıldı.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.