Facebook, Android L'nin Stilini Yakaladı!

VoiceSearchgoogle

2004 yılından beri yayın hayatına kesintisiz devam eden popüler sosyal medya devi Facebook, her geçen gün yenilenerek kullanıcının karşısına farklı bir şekilde çıkıyor. Son olarak Facebook’un Android uygulaması, Android L için yeni bir güncellemeye gitti. Söz konusu güncellemenin, şu an için yalnızca sınırlı sayıda bir beta test ekibinin üzerinde denendiği ifade ediliyor.

Bu güncelleme, beraberinde bir takım değişiklikler ile birlikte geldi. Gelen yenilikler arasında bildirimler de nasibini almış. Bu son güncelleme ile bir takım yeni bildirimlerin eklendiği göze çarpıyor. Fakat bu bildirimler, dikkatli kullanıcılar için çok ta yabancı değil. Söz konusu bildirimlerin Google'ın düzenlediği I/O 2014 etkinliğinde görüntülenen bildirimlerden büyük bir farkı yok.

Tüm bu yeniliklerden ve güncellemeden yararlanmak için sanılanın aksine bir Android L kullanıcısı olmanız gerekmiyor. Örneğin TechCrunch ekibinin basına sızdırdığı ekran görüntülerinden birinin, Android 4.4.2 Sense 6 sürümü ile çalışan HTC One M8 telefonundan alınmış olduğu ifade ediliyor. Bu da Android L kullanıcısı olunması gerekmediğini kanıtlar nitelikte.

Değişen bildirim kısmına basmanız durumunda doğrudan Facebook uygulamasına aktarım gerçekleşiyor. Fakat bunun yanında bildirimler kaydırma yapılarak yok saymaya da imkan tanıyor. Eğer birin üzerinde mesaj gelmiş ise bunlar sıralanarak üst üste yerleşiyor. Facebook uygulamasına gelen bu yeni ve en son güncellemenin ne zaman sunulacağı kesin olarak bilinmiyor. Fakat yapılan tahminlere göre söz konusu güncelleme, Android L'nin nihai sürümü ile beraber sunulabilir.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta