El Yapımı Oyun Kosolu "R-Kaid-R" Çok Yakında!

VoiceSearchgoogle

Nostalji sevenler için el yapımı bir oyun konsolu üretiliyor. İsveçli tasarım şirketi Love Hultén’in, oyun tutkunlarına özel olarak geliştirdiği el yapımı kutu, aynı zamanda bir oyun konsolu. Bu oyun konsolu R-Kaid-R olarak adlandırılmış.

Elde üretilen ahşap kutu pek çok retro konsol ve bilgisayar sistemine de destek vermesiyle biliniyor. R-Kaid-R, aralarında Atari 2600, MAME, Neo Geo, ScummVM ve Super Nintento’nun da bulunduğu pek çok sistemi destekliyor.

USB ve SD bağlantı noktaları da yer alan oyun kutusunda 8 inçlik bir LCD ekran bulunmakta. Cihazla birlikte gelen 16 GB’lık SD kartta, Cave Story adlı bir de oyun yüklü bulunuyor. 10 adet tuş ve 8 yönlü joystick mevcut bulunduran oyun kutusu, dahili bir mono hoparlörü de beraberinde getiriyor. Bu taşınabilir oyun konsolu kendine özel bir de işletim sistemine sahip.

Portatif oyun konsolunun en beğenilen yönü hiç şüphesiz sahip olduğu tasarım. Retro görünümlü kutu, satın almak isteyenlere 5 ayrı ahşap renk seçeneği sunuyor. Cihazla birlikte gelen 5V şarj edilebilir pil ise 8 saate kadar kesintisiz oynama imkanı tanıyor.

Söz konusu oyun konsolu, daha piyasaya sürülmeden beklenenin üzerinde bir beğeni toplamayı başardı. 2.500 euro olarak fiyatlandırılan R-Kaid-R’nin önümüzdeki eylül ayında siparişe açılması bekleniyor. Cihaza sahip olmak isteyenler ayrıca ücretlendirilen bir deri çantaya da sahip olabilirler. Oyun konsolunu muhafaza etmek için özel olarak üretilen bu çanta ise 240 euro fiyat etiketine sahip.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta