Efsane Seri Halo, Yeni Bir Oyunla Geri Dönüyor!

VoiceSearchgoogle

Xbox’un efsane oyun serisi Halo geri dönüyor! Her oyunu ile milyonlar satan seriye yeni bir oyun katılıyor. Adeta Xbox ile özdeşleşen efsane oyun serisi Halo’dan yeni bir oyun, oyun severler tarafından uzun bir süredir bekleniyordu. Resmi duyurusu yapılan yeni yapım, Halo hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Serinin son oyunu Halo 4, 2012 yılında piyasaya sürülmüştü. O tarihten bu yana Halo serisinden yeni bir oyun bekleniyordu. Beklenen serinin yeni oyunu Halo5: Guardians olarak adlandırıldı. Geliştirici şirketten gelen açıklamalara göre beklenen oyun 2015 yılında oyun severlerle buluşacak. Xbox One için geliştirilen oyun için Halo 4’e nazaran iki kat fazla emek harcandığı ifade ediliyor. Oyunun geliştirici firması 343 Industries’in genel müdürü Bonnie Ross’un belirttiğine göre Halo 5, serinin eski oyunlarındaki bazı temel öğelerden izler taşıyacak. Ross, oyunda Xbox One’ın sağladığı tüm olanaklardan yararlandıklarını ve Halo 5 ile yeni nesil oyunculuğun üst seviyede deneyimleneceğini ifade ediyor.

Oyunla ilgili bilgilerin şu an için kısıtlı olduğu biliniyor. Halo ekibinin ise her zamankinden daha güçlü olduğu ifade edilmekte. 9 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Xbox E3 etkinliğinde serinin yeni oyunu ile ilgili daha fazla ve tatmin edici bilgilerin açıklanması bekleniyor. Genel müdür Ross’a göre etkinlik sırasında oyunun erken beta deneyimi hakkında bilgi verme ihtimalleri bulunuyor. Oyunla ilgili bu kadar bilgi bile oyun severleri heyecanlandırmaya yetiyor. Merakla beklenen oyunun çıkış tarihi ise yaklaşık olarak 2015 sonbaharı olarak ifade ediliyor. Halo5: Guardians’ın Halo TV dizisi ile beraber gelmesi bekleniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta