Efsane Oyun Flappy Bird Ağustos’ta Geri Dönüyor!

VoiceSearchgoogle

Bir dönemin çokça konuşulan, dillerden düşmeyen oyunu Flappy Bird, şimdilerde tekrar gündeme oturdu. Çıktığı dönemde büyük yankı uyandıran oyun, geliştiricisi Dong Nguyen’in isteği üzerine Google Play ve iOS App Store gibi platformlardan kaldırılmıştı. O tarihten bu yana fenomen haline gelen oyunla ilgili pek çok haber çıkmaya devam ediyor.

Çıkan haberler arasında, sürekli dikkat çeken husus ise oyunun platformlara geri döneceği iddiası idi. Piyasadan çekildiğinden bu yana, Flappy Bird’ün pek çok kopyası ile karşı karşıya kalmıştık. Daha önce oyunu piyasadan çekeceğini Twitter üzerinden duyuran Nguyen, şimdi de yeni Flappy Bird kararını oyun severlerle paylaştı. Nguyen, bir tutku haline gelen Falppy Bird’ün geri döneceği ile ilgili yeşil ışık yakmıştı.

Nguyen, oyunun geri dönüş tarihi ile ilgili olarak Ağustos ayına işaret ediyor. Nguyen, verdiği röportajların birinde tarih vermenin dışında başka hususları da paylaştı. Ağustos ayında geri döneceği ifade edilen Flappy Bird’e, multiplayer özelliğinin de ekleneceği ifade ediliyor.

Tüm bu gelişmelerin eşiğinde, geçtiğimiz günlerde ansızın Flappy Bird: New Season adlı bir oyun App Store’da yayınlandı. Oyun severler bunu bir sürpriz sanarken Nguyen’den bir açıklama geldi. Nguyen, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla yayınlanan oyunun kendisine ait olmadığını belirtti. Böylelikle bu oyunun da yeni bir klon olduğu ortaya çıktı. İlk oyun ile tamamen aynı olan Flappy Bird: New Season, aynı zamanda “Flappy Bird” ismini kullanan ilk klon olması ile de dikkat çekti.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta