EA Kullanıcıları Şikayetçi!

VoiceSearchgoogle

Oyun dünyasında birçok oyuna imzasını atarak ismini duyuran Electronis Arts, artık adını başarılarından çok oyunlarında yaşanan sorunlar ile duyurmaya başladı. Özellikle SimCity’de yaşanan sorunlar ile de şikâyetler üst düzeye ulaştı.

Oyunun direkt EA sunucularına bağlantı gerektirmesi sonucunda mevcut sunucular bu yükü kaldıramadı ve sorun yaşanmasına neden oldu. Sorun yaşayan oyuncuların ücretlerinin geri verilmeyeceğine dair çıkan haberler ile de tartışmalar alevlendi. Firma yetkilileri tarafından sorunun çözümüne ilişkin bedava oyun kodu dağıtılması fikri ortaya atıldıysa da firma tarafından kesin bir açıklama yapılmaması kullanıcıları sinirlendirdi. Kullanıcılar firmadan gelecek olan çözüm önerilerini bekliyor.

Firma her yıl Amerika’daki en kötü firmaların belirlendiği yarışmada birinci olmuş ve Amerika’nın en kötü firması unvanını kazanmıştı. Yaşanan sorunlar gösteriyor ki firma bu unvanı önemsemiyor gibi görünüyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.