Dailymotion, Microsoft Tarafından Satın Alınabilir!

VoiceSearchgoogle

Bir süredir Microsoft’un, popüler video paylaşım sitesi Dailymotion ile ilgilendiği konuşuluyordu. Fakat gelen duyumların gerçekliği hakkında kesin bir bilgi bulunmuyordu.

Geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal’de yayınlanan bir haber, Microsof’un Dailymotion ile ilgilendiği hakkındaki duyumları tekrar gündeme getirdi.

Video barındırma sitesi Dailymotion, yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Yahoo’nun hisselerinin çoğuna talip olduğu Dailymotion’ın adı bugünlerde ise Microsoft ile birlikte çokça zikredilmekte.

Alınan haberlere göre Microsoft, Dailymotion ile ilgili planlarını, şirket sahibi Orange ile paylaşmaya başladı. Fransız telekom şirketi Orange ile görüşmelerini sürdüren Microsoft’un, Dailymotion üzerinde tam hak sahibi olma amacında olduğu ifade ediliyor. Bir röportajda, Orange CEO’su Stephane Richard’ın da doğrulaması ile, bir süredir duyumları alınan, Microsoft ve Orange arasındaki Dailymotion ile ilgili yapılan görüşmeler de gerçeklik kazanmış oldu. Fakat yapılan röportajda şirket CEO’su Richard, bu konuda daha fazla detay vermekten kaçındı.

Orange’ın asıl amacının Dailymotion’un büyük hissesini elinde bulundurmak istediği açıklanırken, Microsoft ile sürdürülen görüşmelerin yalnızca endüstriyel bir işbirliği ile sonlandırılmak istendiği ifade ediliyor. Öte yandan BFMTV’ye konuşan Orange CEO’su Richard, sürdürülen bu görüşmelerin, bir anlaşma ile sonuçlanmayabileceğinin de ihtimal dahilinde olduğunu hatırlattı.

Daha önce Yahoo ile hisse paylaşımı gündeme gelen Dailymotion, Fransa hükümetinin tesiri ile satıştan uzaklaştırılmıştı. Yahoo’nun yaptığı bu teklifinin reddinde, Fransa devletinin Orange’a hissedar olması gösteriliyordu. Günümüzde ise Microsoft ile Dailymotion üzerine yapılan görüşmelere, Fransa’nın da dahil olup olmayacağı konusu merak ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta