Çok Yakında! Samsung Galaxy s5

VoiceSearchgoogle

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, Galaxy serisine s5 adlı yeni bir cihaz dâhil ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yeni ürünün Unpacked 5 adlı tanıtım davetiyeleri dağıtıldı ve lansmanın 24 Şubat’ta İspanya’da düzenlenecek olan Mobile World Congress (Mobil Dünya Kongresi) 2014 etkinliğinde yapılacağı duyuruldu.

Yaptığı doğru tahminler ile adından çokça bahsedilen ünlü teknoloji yazarı ve blogger Eldar Murtazin, Galaxy s5 hakkındaki tahminlerini ve aldığı duyumları sızdırdı.

Ona göre 2K ve Super Amoled ekranlı üretilen bu akıllı telefon 5.24 inch büyüklüğünde ve 2560×1440 piksel çözünürlüğünde olacak. Belirlenen değer ise 560 ppi. Üretim bu şekilde gerçekleşir ise Çin’den sonra ilk defa uluslararası piyasada Amodled ekran kullanılacak.

Ortaya atılan bir başka özellik ise cihazın kamerasının ISOCELL sensörlü olacağı. Çözünürlük ön kamerada 16 megapiksel, arka kamerada ise 3.2 megapiksel değerinde olacak.

Duyumlar arasında akıllı telefonun iki farklı modelle piyasaya çıkacağı da yer alıyor. Depolama kapasiteleri 32 ve 64 GB olarak duyuruldu.

Samsung Galaxy s5’in bataryası da muhtemelen önceki modellerden farklı olacak. Bununla beraber Mobil Dünya Kongresi’nde muhtemel o ki cihazla birlikte sürümü yapılacak aksesuarların da tanıtımı yapılacak.

Samsung Galaxy s5 ardından Galaxy s5 zoom’un çıkacağı hatta çalışmalarına başlandığı da konuşulmakta.

Şimdilik tüm bu duyum ve yorumlar tahminden öteye gidemiyor. Yeni cihaz hakkındaki merakları gidermek ve öngörülenlerin doğruluğunu öğrenmek için 24 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Kongresi’ni beklememiz gerekiyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta