Chameleon ile Dinamik Windows Pencerelerine Hazır Olun!

VoiceSearchgoogle

Windows için her geçen gün yenilikçi uygulamalar türemeye devam ediyor. Şu günlerde ortaya çıkan Chameleon adlı yazılım, Windows pencerelerine bir takım yenilikler getiriyor. Duruma göre değişen Windows pencereleri, Chameleon ile artık mümkün. Üstelik Chameleon adlı bu uygulama tamamıyla ücretsiz!

Windows’un tema renkleri, halihazırda tasarım olarak dinamik bir görüntü sunmuyor. Bu eksikliği kapatan Chameelon, tema renklerini, hava durumu ya da batarya doluluk oranına göre değiştirmeyi hedefliyor. Bu sayede kullanıcılar, yalnızca tasarımda farklılığı yakalamakla kalmıyor; hava durumu ve pilin kalan oranından da haberdar oluyor. Uygulama sayesinde pilin azalmış olduğunu bildirimi gözden kaçırsanız bile öğrenebileceksiniz. Bununla birlikte hava durumu için de aynı durum geçerli. Hava durumunu bilgisayar pencerelerinden öğrenmek hem bir zaman kaybını önlüyor hem de pratikliği sağlıyor.

Söz konusu yazılım, kişiselleştirmeye de olanak tanımasıyla dikktleri üzerine topluyor. Siz de Chameleon’u indirdikten sonra isteğinize göre kişiselleştirebilir, hangi rengin hangi durumda kullanılacağını doğrudan seçebilirsiniz.

Esasen hava durumu konusunda kullanıcıları meraklandıran bir gizem bulunmuyor. Hava durumu, internet bağlantısı sayesinde öğreniliyor ve kullanıcıya sunuluyor. Bu yüzden hava durumu özelliğinin kullanılması için bilgisayarınızın internete bağlı olması gerekiyor. Bunun yanı sıra bulunduğunuz bölgeyi uygulamaya tanıtmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Tüm bunları yaptıktan sonra Chameleon artık çalışır hale geliyor. Siz de Chameleon adlı ücretsiz yazılımı indirerek internet bağlantısı üzerinden bölgenin hava durumunu yansıtan Windows pencerelerine sahip olabilirsiniz.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta