Bu Sosyal Ağ Bir Garip!

VoiceSearchgoogle

Yepyeni bir sosyal ağ geliyor. Twitter’ın 140 karakter ile sınırlı olması hala duygularınızı ifade etmekte sizi zorluyorsa bu sosyal ağı henüz daha duymamışsınız demektir. Yeni geliştirilen sosyal ağ, iOS için çok yakında hizmete girecek. Sosyal ağın ismi ise Emojli.

Bu sosyal ağ, kelimeleri sıkıcı bulan ve metin okumayı sevmeyen kullanıcılar için birebir. Sosyal ağda kullanılabilen tek öğeler ise emojiler. Bir çeşit smiley olan emojiler, ruh halinizi yansıtmak için oluşturulan karakterler olarak karşımıza çıkıyor. Emojli adlı sosyal ağ, emojilerin ifade gücüne o kadar güveniyor ki bu platformda yazı veya başka bir öğe kullanılmayacak. Bu yeni ağda, kullanıcıların mutlulukları, hüzünleri, sıkıntıları, dertleri, öfkeleri, şaşkınlıkları ve sevinçleri gibi tüm hisleri; yalnız ve yalnızca emojiler yardımıyla ifade edilecek.

Sosyal ağın yöneticilerinden gelen açıklamalar, bu ağın imkanları zorlayacağını gösteriyor. Açıklamalara göre, kullanıcıların isimleri bile emojilerden oluşacak. Şu an için bizlere imkansız gibi gelen bu bahsedilenler, sosyal ağ hayata geçtiğinde nasıl bir uygulama zemini bulacak herkesçe merak ediliyor. Bu sosyal ağ kapsamında kullanıcıların belki de en çok memnun olacakları şey, hiçbir şekilde spamlara maruz kalmayacak olmaları. Zira spam niteliğindeki mesajların, ancak yazı ile desteklenmesi gerekiyor. Yalnızca emojilerin kullanıldığı bu platformda ise spam niteliğinde reklamlar yapmak mümkün değil.

Emojli adı verilen bu sosyal ağ, senenin sonuna doğru iOS dışındaki diğer platformlar için de geçerli olacak. Dileyen kişiler, şimdiden kendi kullanıcı adlarını alabilirler. Bu konuda acele edenler, emoj.li adresini ziyaret edebilir.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta