Bu Kulaklık Görüntü Kaydı Yapıyor!

VoiceSearchgoogle

Kulaklıklar genel olarak ses iletim teknolojileri titibarıyla dikkat çeker. Fakat yenilikçi ürün SoundSight, beklenenin aksine farklı bir özellikle geliyor.

SoundSight üzerinde bulunan 1080p kamerası ile dikkatleri üzerine çekiyor. Cihazın ilgi çeken kamerasının yanı sıra altı mikrofonu ve ivmeölçeri de bulunuyor. Kulaklığın kamerası, kullanıcının bakış açısından kayıt yapmakta. Bununla birlikte canlı yayın imkanı tanınıyor. Söz konusu yayın sahne veya stüdyo benzeri ortamlardan yapılabilmekte.

Kulaklık ile çektiğiniz videoyu yayınlamadan önce düzenleyebilmeniz ise güzel bir imkan. Cihazla bağlantılı Android ve iOS uygulaması bu düzenlemeye olanak tanıyor. Uygulamada ses, müzik ve filtreler eklenebilmekte. Söz konusu filtreleri, araç kutusunu kullanarak ekleyebilirsiniz. Başınızın üzerine yerleşen ergonomik tasarımlı SoundSight ile görüntü kaydı yaparken kafanızı dik tutmak zorunda değilsiniz. Kendi etrafında 270 derece çevrilebilen kamera üzerinde dilediğiniz oranda ayarlama yapabilirsiniz.

SoundSight kulaklık, kesintisiz çalıştırmada dört saatlik bir kullanım ömrü sunuyor. Fakat bu ömrü uzatmak elbette ki mümkün. 800 mAh’lik pilli kulaklığın bazı fonksiyonlarını kullanmazsanız bu süre 18 saate kadar çıkabiliyor. Bu kablosuz kulaklığın 1080p kamerası, saniyede 30 kare hızında 720p videolar kaydedebiliyor. Bluetooth yayınıyla ise 24 kare ivmeli 640p kalite sunuluyor.

Cihaz, şu an için ön siparişe açılmış bulunuyor. Fakat hatırlatmakta yarar var; ön sipariş kısıtlı stoklarla sınırlı. 349 dolar olarak ücretlendirilen SoundSight’ın nihai fiyatı bu değil. Kulaklığın ön siparişten sonra fiyatının artacağı ve 499 dolara çıkacağı biliniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta