"Boom Boom" Farklı Tasarımıyla Geliyor!

VoiceSearchgoogle

Milan Tasarım Haftası 2014’ten dikkat çeken haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Fransız tasarımcı Mathieu Lehanneur tarafından geliştirilen koblosuz bir hoparlör, tasarımı ile büyük yankı uyandırdı. Boom Boom adı verilen bu hoparlör, ilgi çeken tasarımının yanı sıra kabiliyetleri ile de iyi bir müzik deneyimi vadediyor.

iOs ve Android işletim sistemli akıllı cihazlarla uyum gösteren hoparlör, Bluetooth bağlantısı üzerinden kablosuz kullanıma da imkân tanıyor. Boom Boom adı verilen bu minimal tasarımlı hoparlörün, kullanıcısının isteklerine farklı dillerde cevap verebildiği ifade ediliyor. Ses açma ve kapama işlemleri için kullanılan bir “touch pad”e sahip bu hoparlör ile telefon aramaları; Hangout, Facetime ve Skype görüşmeleri de yapılabiliyor. Arzu edilmesi durumunda Boom Boom, berrak bir ses için kablo ile akıllı telefona bağlanabilmekte.

Küçük boyutlu bu hoparlör, silikon malzemeden imal edilen bir yüzeye sahip. Hoparlörün bu yüzey sayesinde yumuşak bir ses deneyimi sunduğu ifade ediliyor. Boom Boom yalnızca USB ile şarj edilebiliyor. Şarj ile çalışan bu hoparlör, şarjın tam olması durumunda kesintisiz 15 saat kullanım imkânı sunuyor.

Bu ufak boyutlu ürün yanınızda taşımanız için ideal. Boom Boom, üzerinde bulunan askı görevli jak girişleri sayesinde kolaylıkla taşınabiliyor. Kullanıcılara şimdilik üç ayrı renk seçeneği sunan bu cihaz, yurt dışında 200 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Pahalı olmasının sırrı tasarımında gizli olan bu hoparlörün yakın zamanda telekonferans görüşmesi ve el hareketleri ile kontrol gibi bir takım özellikleri de destekleyeceği ifade ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta