BlackBerry'de İşler Karışık!

VoiceSearchgoogle

Son zamanlarda satışlarında meydana gelen düşüşler sonucunda BlackBerry büyük bir gelir kaybı yaşamış ancak yapılan bütün denemeler firmanın eski günlerine dönmesine yardımcı olmamıştı. Firma yaşanan bu gelir kaybı sonucunda yaptığı açıklamada şirket hisselerini satışa çıkaracağını açıklamış ve geçtiğimiz haftalarda şirket hisselerinin bir kısmı 4.7 milyar dolara Fairfax Financial Holdings’e satılmıştı.

Firma hisselerinde yüzde sekizlik bir paya sahip olan iki kurucu ise yaptıkları açıklamada şirketin satılan hisselerini geri alacaklarını açıkladılar. Eğer bu satın alma gerçekleşirse kurucular firma üzerinde büyük bir yetkiye sahip olacak.

Bütün bu gelişmelerin yanında çıkan diğer haberler ise firmanın başka firmalar ile hisse satışlarında konusunda görüştüğünü söylüyor. Ancak şu an için bu konular hakkında yetkililerden bir açıklama gelmediği için firmanın son durumu hakkında kesin bir bilgi yer almıyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.