BlackBerry Messenger Windows Phone’da!

VoiceSearchgoogle

Çok uzun zamandır merakla beklenen uygulama nihayetinde Windows Phone’a geliyor. Bir zamanların popüler uygulaması BlackBerry Messenger, ücretsiz mesajlaşmanın ilk adreslerinden biri olarak biliniyordu. Fakat bunca zamandan sonra uygulama, kullanıcılar tarafından tümüyle unutulmuş olabilir.

Söz konusu mesajlaşma uygulamasının BlackBerry dışında da kullanıma açılacağı çok uzun zamandır konuşulan bir mevzuydu. Doğal olarak kullanıcılar da uygulamanın çapraz platform destekli hale gelmesini dört gözle bekliyordu. Şu sıralar iflasın eşiğinde olduğu ifade edilen BlackBerry, BlackBerry Messenger’ı en sonunda farklı platformlara getirmeyi kabul etmiş görünüyor. Atılan son adımlar, bunu gösteriyor.

BlackBerry Messenger uygulamasının özel beta sürümü Windows Phone Store'da görüntülendi. Uygulamanın daha sonra tüm Windows Phone kullanıcılarının erişimine açılıp açılmayacağı şu an için bilinmezliğini koruyor. Fakat alınan son duyumlara göre ise uygulama, kısa süre içinde özel beta aşamadan çıkabilir. Böyle bir durumun, kullanıcılar için alternatif doğurması bekleniyor. Halihazırda bulunan WhatsApp, Snapchat gibi bir takım uygulamaların kendisine hitap etmediğini düşünen kullanıcılar; belki de aradığı şeyi BlackBerry Messenger uygulamasında bulacak.

Tüm bunlara rağmen BlackBerry Messenger’ın mobil mesajlaşma dünyasına çok geç atıldığı gerçeği değişmiyor. Sırf bu nedenden dolayı bile BlackBerry Messenger’ın Windows Phone’da popülerleşmesi şu aşamada haliyle çok zor görünüyor. Farklı çevrelerden gelen tahminler de bu öngörümüzü destekliyor. BlackBerry Messenger’ın en azından ortalama bir kitle yakalayabilmek için dahi çok geç kaldığını ifade etmek yanlış olmayacaktır.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta