BlackBerry, Beklenmedik bir Şekilde Yükseliş Gösterdi!

VoiceSearchgoogle

Telefon üreticisi BlackBerry, makus talihini yeniyor olabilir. Şirket, geçtiğimiz yıl iflasın eşiğine kadar gelmişti. Fakat son olarak BlackBerry’nin CEO değiştirmesi, kötü kaderinin de değişebileceği yönünde yorumlara yol açtı.

Şu ara BlackBerry, hızla yükselen hisse senedi değerleri ile dikkatleri üzerine topladı. Açıklanan rakamlara göre şirket, borsada son bir yılda yüzde 50’nin üzerinde değer kazandı. Bu rakamlar, BlacBerry için hala bir ümit olduğunu pek çok çevreye kanıtlamış görünüyor. Zira böylesine bir performans, telefon üreticileri arasında en iyi sonuç olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumun en çok BlackBerry hissedarlarına yaradığı kesin. Hissedarların gelirleri, son bir yıl içerisinde yüzde elli oranında artış gösterdi. Yükseliş gösteren BlackBerry’nin yılın başında 7.44 dolar olan hisse senedi değerinin, şu an 11.30 dolara ulaştığı ifade ediliyor.

BlackBerry’nin yükselişindeki temel neden, pek çok çevrenin merakını cezbediyor. Bu konuda BlackBerry Messenger faktörü öne çıkıyor. Zira BBM, şirketin aldığı kararla ayrı bir şirket olarak konumlandırılmıştı. Sonrasında ise BB Amazon ile bir işbirliğine gitti. Bu da BlackBerry kullanıcılarına Amazon uygulamalarından yararlanılması olarak geri dönmüştü.

Tüm bunların ardında BlackBerry’nin daha büyük bir teknoloji devine satılma ihtimali de hisselerin artmasına yol açmış olabilir. BlackBerry’nin bu yükselişinin devamlılık gösterip göstermeyeceği merak ediliyor. Şirketin her ne kadar eski parlak günlerine geri dönmesi zor gibi görünse de böylesine bir ihtimal her zaman için bulunmakta.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta