BlackBerry 10'a Yeni Güncelleme!

VoiceSearchgoogle

Blackberry yeni güncellemesi BB10.3 ile Siri’ye rakip mi olmaya hazırlanıyor? Bu duyum bir süredir teknoloji çevrelerinde dolaşıyor, fakat hiç bu kadar açığa çıkmamıştı. Duyumlara göre Blackberry, son güncellemesinde Siri’ye rakip bir işlevi de beraberinde getirecek. Söz konusu güncelleme ise BlackBerry 10 için geliyor.

Sızıntı ortaya çıktıktan sonra ilk kez BlackBerry tarafından da doğrulandı. Bu işlevin adının ise BlackBerry Assistant olacağı ortaya çıktı. Sızan bilgilere göre işlevin BB10.3 güncellemesi beraberinde geleceği öne sürülüyordu; doğrulama ile bu bilgi de kesinlik kazanmış bulunuyor. Konuyla ilgili olarak BlackBerry’den yorumlar gelmeye devam ediyor. Şirketin sosyal medya ve pazarlama müdürü ve editörü Donny Halliwell, kullanıcıların bu güncelleme sonrasında şaşkınlık duyacağını ifade ediyor.

Edinilen bilgilere göre söz konusu işlev, sesli komutlarla çalışabildiği gibi giriş ekranına yazarak ta çalışma imkanı sunuyor. Assistant'ın imkan tanıdıkları arasında e-postalar arasında aramalar gerçekleştirmek, internette şarkı sözlerini aratmak ve takvimi yönetmek gibi özellikler yer alıyor. Sosyal medya ve pazarlama müdürü ve editörüne göre işlevin kullanılması, dha iyi sonuçlar almaya olanak tanıyor.

Bağlantıyı herhangi bir Bleutooth’lu cihazla gerçekleştirebilen BlackBerry Assistant, randevuları da hatırlatma gibi bir hizmet sunuyor. Bununla birlikte kullanıcılar için BBM mesajları da gönderilebiliyor. Merak edilen en büyük konu ise bu spn güncellemenin tam olarak ne zaman ortaya çıkacağı sorusu. Güncellemeyle ilgili haberleri, muhtemelen kısa süre sonra daha çok duyacağız.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta