Bing Arama Motoru Beş Yaşında!

VoiceSearchgoogle

Arama motorları arasında yükselen isim Bing, beşinci yılını kutluyor. Microsoft’un arama motoru olan Bing, bu beş yıl içinde sektörün öncüsü Google’ın en büyük rakibi olmayı başardı. Bing arama motoru, ilk olarak sade bir görünüm, bir adet arama çubuğu ve yalnızca birkaç farklı kategori sunuyordu.

Bing arama motoru, bu beş yıl içinde çizgisini değiştirmeden yoluna devam ediyor. Arama motorunun internet sitesi, geçen süre zarfında sadeliğini hala koruyor. Site, ilgi çekici manzara temaları ve sade tasarımı ile kullanıcıların beğenisini topluyor. Bing, sınırlı sayıdaki kategori ve arama çubuğu konseptiyle farklı bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar için ilk bakışta farkedilen şey ise alıştıkları tasarımın yıllardır bir değişikliğe uğramaması oluyor.

Bing Blog, birkaç gün önce, beş yıllık Bing serüvenini bir özet ile gözler önüne serdi. Beş yılı kapsayan bu özet, yapılan tüm gelişmeleri ortaya koyuyor. Bing Blog’un yayınladığı sunum ilk olarak Bing’in yapımı ile başlıyor. Bilindiği üzere Bing arama motoru 2009 yılında hizmete açılmış ve bu tarihten beri geliştirilmiş internet deneyimleri sunmaktaydı. Bing, tüm gelişmiş özelliklerinin yanı sıra 2010 yılında, Facebook ve Twitter ile yaptığı ortaklıklar ile gelişimine ivme kazandırdı. Arama motoru, 2012 yılı itibarıyla da kullanıcılarına “three column format” arama yapma imkanını tanıdı.

Bing arama motoru, arkasında Microsoft olduğu sürece, daha nice beş yıllar devirecekmiş gibi görülüyor. Bing, Microsoft’un yeni fikirleri sayesinde, rakiplerinin gerisinde kalmamaya devam edecek.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta