Beklenen Uygulama "Google Camera" Yayınlandı!

VoiceSearchgoogle

Teknoloji devi Google, Android cihazlara özel bir kamera uygulaması yayınladı. Google Camera adı verilen bu uygulama, Google Play Store’daki yerini aldı. Bu uygulama şimdilik yalnızca KitKat 4.4 ve üzeri işletim sistemine sahip Android tablet ve akıllı telefonlar için indirmeye açıldı. Google Play Store’dan indirilebilen bu uygulama, hızlı güncelleme için işletim sisteminden ayrı olarak sunuldu.

Google Camera uygulamasının arayüzü oldukça sade. Sağ tarafta yerleşik bir fotograf albümü bulunuyor. Ekranın solundaki menü ise ayar ve efektler için ayrılmış. Kullanıcıların, çekilen karedeki ayrıntıları daha iyi görebilmesi için ise uygulama tam vizör görüntü sunmakta. Uygulamanın kullanıcılara sunduğu diğer özellikler arasında ise blur lens, panorama ve fotoğraf küresi tercihleri yer alıyor. Blur lens özelliği, fotoğraf üzerindeki birbirinden farklı noktaların netlenmesine sağladığı imkânla dikkat çekiyor. Bu özellik ise dar kapsamlı ve yakın planlı objeler için birebir olarak nitelendiriliyor. Google Camera, bu özelliği ile HTC One M8’de bulunan özelliği anımsatıyor. Fakat uygulama, sunduğu yeniliklerle fotoğraf meraklılarına çok daha farklı nitelikte deneyimler yaşatıyor.

Google’ın sunduğu bu yeni kamera ugulaması, esas olarak HTC ve Samsung gibi teknoloji öncülerinin akıllı cihazlarındaki kamera özelliklerine benziyor. Fakat uygulamanın belki de en dikkat çeken yanı, gelişmiş kamera özellikleri bulunmayan Android telefonlar için indirilebilir olması. Bu telefonlar için elzem pek çok özellik Google Camera uygulamasında yer alıyor. Bu uygulamayı indirebilmek için Android KitKat 4.4 sürümüne sahip olmak yeterli. Üstelik Google Play Store üzerinden indirilebilen bu uygulama, kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta