Beklenen Cihaz Sony Xperia Z3, Giderek Netleşiyor!

VoiceSearchgoogle

Sony Xperia Z3, yakın zamanda lanse edilebilir. Cihazın 2015’e girmeden önce tanıtılacağına yönelik duyumlar ciddiyet kazanmaya başladı.

Telefonun ilk olarak bir takım incelemelerden geçmesi gerektiği biliniyor. Bu aşamada Xperia Z3'ün ABD'deki FCC incelemelerinden başarıyla geçmiş olabileceği ifade ediliyor.

FFC’nin resmi internet sitesinde, konuyla ilgili olarak bir takım bilgiler görüntülendi. Ortaya çıkan bilgiler, Sony D6603 adı verilen telefonun microSD desteğiyle geldiğini gösteriyor. Bilgiler, LTE, NFC ve microSD desteğinin açığa çıkması ile de sınırlı değil. Gelen bilgilere göre cihazda GPS, Bluetooth ve Wi-Fi gibi temel özellikler de bulunuyor.

Peki bu cihazın Xperia Z3 ile ilgisi ne? Daha önce D6603 kimlik kodlu cihazın Xperia Z3 ile ilgili olduğu öne sürülüyordu. Söz konusu sızıntılarda yapılan bu ilişkilendrme dolayısıyla D6603 büyük önem arzediyor.Adı Xperia Z3 ile birlikte zikredilen cihaz, uzun süredir beklenen akıllı telefonun çok yakında piyasaya sürülebileceğinin bir işareti de olabilir.

Zaman ilerledikçe Xperia Z3 ile ilgili haberleri daha çok işitir olduk. İfade edilene göre beklenen bu akıllı telefon Xperia X2’nin üzerine köklü değişiklikler bina etmeyecek. Bu yüzden Xperia Z3’ün önceki modele oranla çok farklı geliştirmeler içermeyeceği tahmin ediliyor. Xperia Z3’ü anlamak için Xperia X2'ye bir geri bakış yapmak isabetli olacaktır. Xperia X2, bulunduğumuz yılın başlarında ortaya çıkmıştı ve bu cihaz, full HD ekran, 20.7 megapiksel kamera ve dört çekirdekli işlemci gibi bir takım özellikleri de beraberinde getirmişti. Beklenen cihaz Xperia Z3'ün ise Eylül’ün başındaki IFA 2014’te tanıtılması hedefleniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta