Beklenen Cihaz, Oppo Find 7 Geliyor!

VoiceSearchgoogle

Bir süredir Oppo’dan beklenen yeni amiral gemi sonunda tanıtıldı. Bu yeni cihaz, Find 7 olarak adlandırıldı. Find 7 adlı akıllı telefon, ilk olarak Pekin’de düzenlenen bir etkinlikte duyuruldu. Cihaz, beklentileri karşılayan özellikler sunuyor. Cihaz hakkında öne çıkan en büyük husus ise bu yeni akıllı telefonun, dünyanın ilk 50 megapiksel fotograf çekebilen akıllı telefonu olduğu yönündeki iddialar.

Aslında 50 megapiksel çözünürlükte bir kameraya sahip olmayan cihazda kullanılan teknik ise bambaşka. 50 megapiksel kamerası olmamasına rağmen 50 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar ortaya koyan cihazın mantığı ise şu şekilde: 50 megapiksellik görüntü, ard arda çekilen 10 adet çekimin en iyi dört tanesinin birleşiminden oluşuyor. Super Zoom teknolojisi ile çekilen fotoğrafların ardında yatan teknik özellikler ise 13 megapiksel çözünürlüğe sahip 1/3,06 inçlik IMX124 CMOS sensör ve Pure Image 2.0 adlı görüntü sinyal işlemcisi. Üretilen fotoğrafların kapladığı boyutun 10 MB olduğu cihaz, önceki versiyon Find 5’e göre yüzde 33 daha hızlı. Find 7’nin ön kamerası 5 megapiksel çözünürlükte ve de bu cihaz saniyede 30 kare hızında 4K video kaydetme gücünde.

İki farklı versiyon ile piyasaya sürülmesi beklenen Oppo Find 7’nin ekranı kırılma, çizilme ve darbelere karşı dayanıklılığı ile bilinen Corning Gorilla Glass 3 ile korunuyor. Sürümlerden ilkinin ortaya çıkan özellikleri arasında 2,3 GHz hızındaki Snapdragon 800 işlemci, 2 GB RAM, 1920x1980 piksel çözünürlükte bir ekran ve 2800 mAh batarya yer alıyor. Bir üst model olan ikinci sürümde ise 2,5 Ghz Qualcomm Snapdragon 801 işlemci, 3 GB RAM, 2560x1440 piksel ekran ve 3000 mAh batarya kullanılmış.
Düşük versiyonlu Oppo Find 7’nin Nisan’da 499 dolardan satışa sunulması beklenirken, bir üst modelin ise yine aynı sezonda çıkması ve 599 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta