Aydınlatan Uygulamaya Ceza!

VoiceSearchgoogle

Android işletim sisteminde yer alan dikkat çeken üçüncü parti uygulamalardan biri olan Brightest Flashlight Free Federal Ticaret Komisyonu ile şu an için aralarında bir anlaşmazlık yaşıyor.

Geliştirilen üçüncü parti uygulama kullanıcıların karanlıkta önlerini aydınlatmalarına imkan sunan bir fener uygulaması. Fedaral Ticaret Komisyonu ise konu hakkında yaptıkları incelemelerde kullanıcıların uygulamayı kullandıkları sırada sahip olduğu kişisel bilgilerin internet üzerine aktarıldığını belirtti.

Yapılan açıklamanın devamında uygulamada kişisel bilgiler her ne kadar kapatılıyor gibi görünse de uygulama geliştiricisinin eklediği bir özellik ile bilgi paylaşımı devam ediyor.
Bu konuda en büyük sorun ise uygulamanın aldığı kullanıcı bilgilerini nasıl kullanacağının belirtilmiyor olması. Şu an için uygulamaya 16.000 dolar para cezası kesilmesi bekleniyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.