Asus’un Akıllı Saatinin Adı Robin Olacak

VoiceSearchgoogle

Tanınmış bilgisayar üreticisi Asus, bir süredir üreteceğini açıkladığı akıllı saat ile adından çokça bahsettiriyor. Asus’un akıllı saat piyasasına girme çabalarını takip ettiğimiz şu günlerde, şirketin başkanı basına açıklamalarda bulundu. Şirket başkanı Jonney Shih söz konusu açıklamaları Tayvan Ekonomi Zirvesi’nde gerçekleştirdi. Başkn Shih, yaptığı konuşmada üretilecek olan saatin zarafet ve gücün muhteşem bir birleşimi olacağı iddiasında bulundu.

Yapılan açıklamaya göre Asus’un akıllı saati, piyasadaki saatlerin özelliklerine ek olarak bir takım farklı özellikler ile gelecek. Bilindiği üzere üretilen hemen hemen tüm akıllı saatlerde bildirim ve aktivite takibi gibi başlıca özellikler bulunuyor. Şirket bu özelliklere ek olarak kullanıcıya gün boyunca yardımcı olacak bir özellik geliştirdiğini duyurdu. Ayrıntıları bilinmeyen özelliğin, kullanıcının sorunlarına çözüm bulacağı ifade ediliyor.

Son olarak bu akıllı saate “Robin” adının verildiği de ortaya çıktı. Robin’in, teknik özelliklerinin yanı sıra tasarımıyla da çok konuşulacağı ifade ediliyor. Saat ile ilgili olarak baştan beri belirtilene göre en az işlevler kadar tasarıma da ağırlık verilecek. Robin’in tüketiciler nezdinde belki de en çok dikkat çeken ayrıntısı fiyatında gizli. Söz konusu akıllı saat, maksimum 150 dolar fiyat etiketiyle gelecek.

Yapılan açıklamalar gerçek olursa, Robin adlı akıllı saat, piyasaya iyi bir giriş yapabilir. Zira saat, aynı zamanda şıklık, işlevsellik ve ucuzluğu vadediyor. Asus’un ucuz saat girişimi, Apple gibi rakipler karşısında büyük başarı kazanmaya olanak tanıyabilir.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta