Asus’tan Ucuz bir Akıllı Saat Geliyor!

VoiceSearchgoogle

Uzak doğulu bilgisayar ve donanım üreticisi Asus’un bir süredir giyilebilir bir ürün üreteceği konuşuluyor. Üstelik şirketin yönetim kurulu da bir süre önce bunu bizzat duyurmuştu. Fakat giyilebilir ürünün ne olacağı üzerine şirketten bir açıklama şu ana kadar gelmiş değil. Tahminler, yeni ürünün bir akıllı saat olacağı yönünde birleşiyor.

Son dönemlerde rakip şirketler arasında, bir akıllı saat rekabeti hız kesmeden devam ediyor. Asus ta kendi akıllı saatini üretmek için daha fazla beklemeyebilir. Asus’un akıllı saati ile ilgili duyum niteliğinde bazı ayrıntılar açığa çıkmış bulunuyor. Buna göre Asus marka akıllı saat, AMOLED ekranlı olacak. Bu ekran, daha önce de Samsung tarafından Gear Live adlı üründe kullanılmıştı. Asus marka akıllı saatin fiyat olarak ta rekabeti kızıştırması bekleniyor. Alınan duyumlara göre bu yeni akıllı saat, Samsung ve LG’nin ürettiği akıllı saatlerden daha ucuz olacak. Asus’un üzerinde çalıştığı bu akıllı saatin 99 ila 149 dolar arasında bir fiyat etiketiyle ücretlendirilmesi bekleniyor.

Cihaz ile ilgili ayrıntıların tam olarak netlik kazanmadığı şu günlerde, düşük fiyatlı bu saatin bu oranda düşük bir performans mı sunacağı konusu merak ediliyor. Akıllı saatin işlemcisi ve bir takım diğer özellikleri şu an daha resmi olarak açıklanmadığı için bu konuda bir kesin bir yorum yapılamıyor. Açıklamalar resmiyet kazanmasa da akıllı saatin önümüzdeki Eylül ayında satışa çıkacağı öngörülüyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta