Asus Yeni Tableti VivoTab Note 8'i Piyasaya Sundu!

VoiceSearchgoogle

Tayvan merkezli bilgisayar ve donanım üreticisi Asus, Windows 8.1 işletim sistemli yeni tablet modeli, VivoTab Note 8’i piyasaya sundu. Bu yeni ürün, yalnızca tek elle bile kullanılacak şekilde üretildi.

Tablet ile birlikte piyasaya sürülen Wacom destekli ekran kaleminin algılama eşiği ise 1024 baskı seviyesi olarak açıklandı. Son derece profesyonel olarak tasarlanmış Wacom stylus kalemi ile birlikte yazım ve çizimlerinizi gerçek kalem kağıta ihtiyaç duymadan doğalca yapabilirsiniz.

32GB/64GB depolama kapasiteleri sunan ve 2GB RAM ile desteklenen VivoTab Note 8, 1.86GZ hız ve Bay-Trial tabanlı Atom Z3740 işlemcisine sahip.

Microsoft Office Ev ve Öğrenci 2013 paketi ile yüklü gelen VivoTab Note 8 sayesinde Microsoft Word, Excel, PowerPoint ve OneNote gibi programları ayrıca yükleme gibi bir zahmete gerek duyulmuyor.

Depolama alanı ise microSD kartlar ile 128 GB’a kadar çıkarılabilen bu tablet, 380 gram ağırlığına ve 8 inç ekran boyutuna sahip. Wi-Fi özelliğine ve görüntülü konuşmaya olanak tanıyan VivoTab Note 8 adı verilen tabletin ekran çözünürlüğü ve ön kamerası da HD standardlarında. Asus’un çıkardığı bu yeni tablet, 1280x800 piksel ekran çözünürlük sunmakta.

8 inç ekranlı ve Windows 8.1 işletim sistemli VivoTab Note 8’in pil ömrü de 8 saate kadar çıkabilmekte. Bu manada 8’ler ile kodlanmış bir ürün gibi izlenim vermesi ile de dikkatleri üzerine çekmiş görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de satışa çıkarılan VivoTab Note 8, 959 TL perakende satış fiyatı ile tüketicilerin beğenisine sunuldu.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta