Asus, Akıllı Saat Üretecek(miş)

VoiceSearchgoogle

Tayvan merkezli bilgisayar ve donanım üreticisi Asus, çok yakın bir zamanda yeni bir giyilebilir ürün tanıtacak. Şirket’in yönetim kurulu başkanı Jonney Shih, söz konusu ürün için el hareketleri ve ses ile sağlanan bir kontrol mekanizmasını test ettiklerini duyurdu.

Bu yeni ürün, Asus’un şimdiye kadar piyasaya sunduğu ilk giyilebilir ürün olacak. Giyilebilir ürünler konusunda teknoloji sektöründeki rakiplerini takip ettiği anlaşılan Asus’un bu yeni cihazının akıllı telefon özellikleri sunan bir akıllı saat olacağı tahmin ediliyor.

Şu anda Asus’un, ses ve hareket kontrollerine imkan tanıyan arayüzlere sahip olunduğunu belirten Shih, bu teknolojilerin hayata geçebilmesi için katedilmesi gereken uzun bir yolun mevcut olduğunu ifade etti. Ses ve hareketler ile kontrol etmekten bahsedilmesi, pek tabii akıllı saatlerin ekranlarının dokunmatik komutlara cevap veremeyecek kadar küçük olması ile alakalı olabilir. Açıklamasının devamında Shih, cihazın güç tüketimi ile ilgili olarak, ses ve hareketle kontrole rağmen bu ürünün çok ta fazla güç tüketmeyeceğini ifade etti.

Uzun süredir resmi duyurusunun yapılması beklenen bu ürünün, son olarak geçtiğimiz Kasım ayında, Taipei’deki Haziran 2014 tarihinde başlayacak olan Computex etkinliğinde tanıtılacağı iddia ediliyordu. Alınan duyumlara göre şirket, bu ürün ile fark yaratmayı hedefliyor. Fakat henüz ürün hakkında basına sızmış en ufak bir bilgi, görsel veya bildiri mevcut değil. Giyilebilir ürünler konusunda deneyimli olmayan Asus’un ne çeşit bir fark yaratacağı ise tam anlamıyla bir muamma.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta