Arama Özelliğine Sahip Elektronik Okuyucu Geliyor!

VoiceSearchgoogle

Onyx, birkaç ay içinde, e-mürekkep teknolojili ekrana sahip yeni bir cihaz piyasaya sürecek. Bu yeni cihaz E-Ink Phone adı ile duyuruldu. Tam olarak telefon olarak adlandırılmayan E-Ink Phone, esasında telefon işlevi gören bir elektronik okuyucu.

Yanında birden fazla cihaz taşımanın yersiz ve gereksiz olduğunu düşünen tüketicilere hitaben üretilen, arama yapmaya imkan tanıyan bu elektronik okuyucunun prototipi, kısa süre önce CeBIT bilişim fuarında tanıtılmıştı. E-Ink Phone, elektronik okuyucu ve ortalama bir telefonun arama gibi en temel özelliklerini biraraya getiriyor.

Onyx’in cihaz ile ilgili duyurduğu özellikler arasında önden aydınlatma ve e-mürekkepli 4,3 inçlik ekran, 1.800 mAh pil ile iki hafta dayanabilen pil ömrü ilk başta dikkat çekiyor. Fakat bunun yanında cihaz, çok üstün özelliklere de sahip değil. E-Ink Phone, kamerasız, düşük bir CPU ve RAM kalitesine sahip. 4 GB hafıza ve 32 GB microSD kart yuvası, açığa çıkan diğer bazı özelliklerden.

Google Play ve Amazon Kindle uygulamalarını çaşlıştırmak için kurulum ihtiyacı gereken E-Ink Phone, pek te gelişmiş özelliklere sahip olmamasına rağmen, akıllı telefonlardaki Kindle uygulamasının yanıt verme hızına hemen hemen yakınlık gösteriyor.

E-Ink Phone adlı bu elektronik okuyucu, kullanıcılarına animasyonlu e-kitapları çalıştırma garantisi vermiyor. Problemsiz gösterimi yapılamayan bu uygulamaların geliştirme aşamasında cihaza dahil edilmediği belirtilmekte.

Bulunduğumuz ayın sonunda üretime başlanacak olan E-Ink Phone, tahmini olarak Nisan ayında piyasaya sürülecek. Cihazın ilk olarak Polonya ve Almanya pazarına sürülmesi hedeflenmekte. Üstün özellikler beklemeyen tüketiciler için üretilen E-Ink Phone’un satışa sunulacağı yaklaşık fiyat ise 140 Euro olarak açıklandı.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta