Apple’ın Live Photos Özelliği Facebook’ta !

VoiceSearchgoogle

Ekim ayında tanıtılan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus telefonlarının bir özelliği olan dinamik fotoğraflar (live photos), IOS 9 ve üstü sürümü ile birlikte iPhone 6S ve iPhone 6S Plus kullanıcıların kullanımına açıldı.

İlk etapta GIF formatı ile benzer gözükse de dinamik fotoğraflar, kameranızın fotoğraf modundayken çekim yapabiliyor olmanız ile GIF formatından farklılaşıyor. Dinamik fotoğraflar çekmek için iPhone 6S veya iPhone 6S Plus’ınız ile kamera uygulamanızı açmanız, ardından HDR ile zamanlayıcı arasında yer alan sarı ikonu aktifleştirmeniz ve fotoğraf çekme butonuna tıklamanız yeterli. 

Apple’ın Live Photos özelliğinin popülerlik kazanmasıyla birlikte sosyal medya platformları da bu özelliği mobil uygulamalarına entegre etme çalışmalarına başladı. Mikro blog olarak adlandırılan Tumblr’dan sonra, en popüler sosyal ağ Facebook’ta Live Photos desteğini son sürümüyle birlikte IOS kullanıcılarının kullanımına sunacağını duyurdu. Facebook’un henüz test aşamasında olan desteği bazı kullanıcılarının kullanımına açılmış olsa da, tüm iPhone 6S ve iPhone 6S Plus kullanıcılarının kullanımına 2016 yılının ilk çeyreğinde sunulacak gibi görünüyor. 

HAKKINDA Yiğit