Apple'ın Akıllı Saatinin Adı iWatch değil iTime Olacak!

VoiceSearchgoogle

Uzun süredir gündemden düşmeyen Apple’ın akıllı saati, hakkında çıkan son haberlerle herkesi şaşırttı. iWatch olarak bilinen saatin adının aslında bu olmadığı ortaya çıktı. Apple’ın aldığı patent, saatin gerçek adını da ortaya çıkardı. Buna göre Apple’dan beklenen akıllı saatin ismi iWatch değil; iTime olacak.

Apple, bu son adımıyla birlikte tüketcileri ve teknoloji çevrelerini büyük ölçüde şaşırtmayı başardı. Şirketin bu hamlesi tam anlamıyla “ters köşe yapmak” olarak değerlendirildi. Uzun süredir beklenen saatin gündemden düşmemesi adına böyle bir açıklama yapılmış olabilir. Zira saat ile ilgili duyumlar bundan çok önce ortaya çıkmış, fakat çıkış tarihi sürekli ertelenmişti. Şirket, akıllı saatin asıl adını bu zamanlamayla açıklayarak biraz daha süre kazanmışa benziyor.

Tüm bunlara rağmen saatin çıkış tarihi ile ilgili bir açıklama kaydedilmiş değil. Şirket, isim değişikliği ile iWatch’ı bekleyenlere yeni bir heyecan katmayı hedeflemiş olabilir. Patent notları, saat ile ilgili bir takım teknik ayrıntıları da gözler önüne seriyor. Buna göre cihaza GPS modülü, Bluetooth ve NFC gibi detaylar da ilave edilecek.

Bir diğer yandan iTime’ın iPhone ile bağlantı içerisinde olacağı ifade ediliyor. Buna göre akıllı saat, cep telefonuna gelen çağrıları bildirebilecek. Bunun yanında gelen çağrıları iTime ile cevaplamak için ise kullanıcının kolunu sallaması yeterli oluyor.
iTime ile ilgili ayrıntıların ortaya çıkması için bir süre daha gerekiyor. Ancak bu sayede bu ilk bilgilere ek olarak yeni şeyler öğrenebiliriz. Öte yandan cihazın, raflardaki yerini alması için uzun bir sürece daha ihtiyaç duyulduğunu tahmin etmek imkansız değil.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta