Apple Samsung Kavgası!

VoiceSearchgoogle

Apple ve Samsung arasında ki mücadele her geçen gün hız kesmeden devam ediyor. İki firma arasında yer alan en son çekişmenin nedeni ise Samsung Galaxy Tab 10.1 tabletler.

Apple’ın iddiasına göre Samsung tabletlerinde tasarım olarak Apple’ı taklit etmiş ve bu yüzden de AB yasalarında yer alan firmaların başkalarına ait ürünleri taklit etmesini yasaklayan yasayı da çünemiş bulunuyor. Apple bu yasaya dayanarak firmayı mahkemeye vermiş, AB ve Holllanda ülklerinde Samsung Galaxy Tab 10.1 tabletlerin satışının yasaklanmasını istemişti.

Mahkemenin firmanın talebini reddetmesi üzerine bir üst mahkemeye başvuran Apple, mahkeme kararı ile hüsrana uğradı. Mahkeme verdiği kararda bahsedilen tasarım haklarının tüm benzer ürünlerde kullanıldığını bu yüzden de bu hali ile Samsung firmasına ceza verilemeyeceğini belirtti.

Samsung yetkilileri ise yaptıkları açıklamada Apple’ın tasarımlarının bütün firmalar tarafından kullanıldığını, firmanın bu tasarımı kendi elinde tutmasının yanlış olduğunu belirtti.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.